Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1572 roku.
Miejscowość położona na północny-wschód od Świdnika (ok. 20 km od miasta).
Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1572 roku.
1. Cerkiew pw. Opieki Najświętszej Bogurodzicy, wybudowana w 1770 r., prawdopodobnie na miejscu starej cerkwi pochodzącej z końca XVII wieku. Zaliczana do tzw. cerkwi łemkowskich typu północno-zachodniego. Jest to cerkiew drewniana, orientowana, o konstrukcji zrębowej, trójdzielna. Prezbiterium i nawa nakryte są kopułami namiotowymi.
· Wewnątrz świątyni znajduje się ikonostas z XVIII wieku, pochodzący z tzw. warsztatu rybotyckiego (z miejscowości Rybotycze w Polsce). W ikonostasie znajdują się ikony malowane podczas powstawania ikonostasu oraz starsze, prawdopodobnie pochodzące ze starszego ikonostasu z początku XVIII wieku. Ikonostas zwieńczony jest dużych rozmiarów ikoną Ukrzyżowania Chrystusa, po obu stronach krzyża stoją postacie Marii i św. Jana, tworzące Deisis. W ikonostasie dominuje obecnie kolorystyka niebiesko-czerwona, z zaznaczonymi elementami bieli i złota.
· Obok cerkwi, od strony, znajduje się wieża, pokryta deskami i dachem z gontu, nakryta hełmem baniastym z krzyżem.
· W prezbiterium ustawiony jest ołtarz główny, w którym umieszczono XIX-wieczny obrazem Chrystusa Upadającego pod Krzyżem.
· Na ścianach cerkwi znajdują się drewniane ikony z XVII wieku, m.in.: Matka Boża Hodegetria (z klejmami, a w nich postaciami 12 proroków ze zwojami Pisma w dłoniach), Zaśnięcie Bogurodzicy, Podniesienie Krzyża Świętego, Narodzenia Bogurodzicy, ikona św. Paraskiewy, ikona Mandylionu, ikona Trójcy Starotestamentowej, ikona Archanioła Michała, ikona św. Mikołaja.
· w ołtarzyku bocznym w prezbiterium znajduje się barokowa płaskorzeźba przedstawiająca Ukrzyżowanie Chrystusa.
· Cerkiew kilkakrotnie przechodziła remont, m.in. w 1945r., w latach 90. XX wieku oraz w 2008r.
· 1968 roku cerkiew została wpisana na listę Narodowych Zabytków Kultury Słowacji.
· W cerkwi w liturgii używa się do dziś języka staro-cerkiewno-słowiańskiego.